سئوالات شما

من بینی یکی از هنرپیشه ها را خیلی دوست دارم اگر عکسشو با خودم بیارم مطب و از دکتر بخوام بینی ام شبیه اون بشه امکانش هست؟

اینکه شما از بینی ای که میپسندید عکسی با خودتان بیاورید فقط از این جهت خوب است که من با سلیقه و خواسته شما آشنا میشوم اما از اگر از من بخواهید که بینی شما مثل عکسی که آورده اید شود نباید فراموش کنید که عکسی را که آورده اید مربوط به یک انسان دیگری است که تمام اجزای صورت و حتی جزییات بینی وی مثل اندازه بینی ، جنس پوست بینی ، حالت و قوام غضروف های بینی و در یک کلام تمام خصوصیات بینی و صورت وی با شما متفاوت است و تمام این خصوصیات بینی است که در نتیجه عمل زیبایی بینی بسیار تاثیرگذار است. به عبارت بهتر مهمترین فاکتور در نتیجه بعد از عمل ، نوع بینی قبل از عمل و عیوب و اشکالات آن است و این فاکتورها در هیچ دو نفری یکسان نیستند.

آیا در دوران پریود یا قاعدگی ماهانه میتوانم عمل جراحی بینی داشته باشم؟ آیا بعد از عمل خونریزی از بینی نخواهم داشت؟

بدلیل تغییرات هورمونی در دوران پریود یا عادت ماهانه مخاط پوشاننده داخل رحم ریزش کرده و همراه با خونریزی از رحم دفع میشود. بطور متوسط در هر بار قاعدگی حدود ۳۵ تا ۸۰ سی سی خون دفع میشود. اینکه در دوران پریود رحم خونریزی میکند به این مفهوم نیست که در این زمان انعقاد خون فرد مشکل پیدا کرده و بدن در تمام قسمت ها منجمله بینی مستعد خونریزی است. بنابراین در طی عادت ماهانه یا پریود هم میتوان عمل جراحی بینی را انجام داد بدون اینکه نگران خونریزی حین و یا بعد از عمل بینی باشیم. اما در دو گروه از خانمها بهتر است که جراحی بینی با دوران پریود آنها همزمان نباشد. گروه اول کسانی هستند که قاعدگی آنها خیلی دردناک است. این اختلال دیسمنوره نامیده میشود. مبتلایان به دیس منوره معمولا انقباض های دردناک شدیدی را در زیر شکم و کمر دارند و اختلالات خلقی و جسمی را به هنگام پریود تجربه میکنند. گروه دوم کسانی هستند که میزان خونریزی دوران پریود آنها بسیار زیاد است. به این اختلالال منوراژی هم گفته میشود.

سلام آقای دکتر میخواستم بپرسم که شما بینی را طبیعی عمل میکنید یا فانتزی؟

هدف از عمل جراحی بینی اصلاح اشکالات بینی است. اگر بینی بدون اشکال باشد حتما زیبا هم خواهد بود. نباید برای اصلاح اشکالات بینی زیاده روی و افراط کنیم. مثالی بزنم: واضح است که قوز بینی قشنگ نیست و برداشتن قوز و ایجاد یک قوس بسیار ملایم و خفیف بینی را شیک و زیبا میکند اما اگر از پشت بینی زیادی برداریم و بینی قوس زیادی بگیرد به نظر من بینی نه تنها زیباتر نمیشود بلکه نوع اشکال و ایراد آن عوض میشود. ایراد قبلی غوز بود حالا تبدیل شده به قوس زیاد. در مورد بقیه قسمتها هم همینطور. اصلاح افتادگی بینی خوب است و قرار گرفتن زاویه بینی و لب در حد استاندارد بینی را زیبا میکند اما زیادی بالا رفتن بنظرم بینی را زیباتر نمیکند. جمع کردن نوک بینی خوب است اما زیادی جمع کردن آن نه. در همه قسمتها همینطور. با توجه به توضیح فوق اگر منظور شما از کلمه فانتزی یک دماغ افراطی عمل شده است باید بدانید که نوع و سبک کار من دماغ طبیعی بدون عیب و اشکال و در عین حال شیک است.

سلام دکتر، میخواستم بپرسم عمل بینی شما چند ساعت طول میکشد؟

هدف من این است که بینی عمل شده شما یک بینی شیک و نرمال باشد و در آینده دچار افتادگی نوک بینی و مشکلات تنفسی نشوید. بدین منظور لازم است که در کنار ظریف و کوچک کردن بینی بعضی از قسمتهای آن را هم با پیوند های غضروفی که از غضروفهای اضافی بینی خود شماست تقویت کنم و این مختصری تایم عمل را افزایش میدهد. بطور معمول زمان عمل من حدود دو ساعت است. یک ربع قبل از شروع عمل و یک روز بعد از پایان عمل هم همکار بیهوشی من مشغول انجام کار است و نیم ساعت هم در ریکاوری که در داخل اتاق عمل قرار دارد از شما مراقبت میشود. اگر این زمانها را با هم جمع کنیم کل مدتی که در اتاق عمل هستید حدود سه ساعت است که از این زمان دو ساعت آن مربوط به خود جراحی است.

سلام آقای دکتر ذوالقدری، برای عمل بینی دو روش باز و بسته وجود دارد. کدام یکی را ترجیح میدهید؟

اینکه تکنیک باز و بسته چه تفاوتی با هم دارند و مزایا و معایب هر کدام آنها چیست را بطور کامل در صفحه عمل بینی توضیح داده ام اما بدلیل اینکه می بینم بسیاری از افرادی که برای عمل بینی مراجعه میکنند به اشتباه تکنیک باز را با برش دادن پره های بینی و برداشتن از سوراخهای آن و تکنیک بسته را با برش نخوردن پره های بینی هم معنی میدانند لازم است توضیح دهم که تفاوت روش باز و بسته فقط در برش دادن یا ندادن روی تیغه وسطی بینی از نمای زیر بینی است و ربطی به برش پره های بینی ندارد. به جز موارد خاص ، من روش باز را ترجیح میدهم زیرا همه چیز زیر دید مستقیم جراح است ، قدرت مانور بیشتر است و در نتیجه احتمال اینکه بعد از عمل،غیرقرینگی داشته باشیم و کار به عمل دوباره کشیده شود بسیار کمتر است.

اگر بجز بینی قسمت دیگری از بدن تحت عمل قرار بگیرد زود ورمش برطرف میشود اما در مورد بینی بعد از یکسال هم میگید هنوز ورم داره فرقش چیه؟

چیزی که بعنوان ورم بینی مصطلح و معروف شده در حقیقت ورم نیست بلکه اضافه بودن نسج نرم نسبت به بافت سخت غضروفی و استخوانی بینی است. جراح بینی به هنگام عمل از نسج نرم یا به عبارت ساده تر از پوست بینی برنمیدارد اما از غضروف و استخوان بینی برمیدارد . نتیجه این میشود که بعد از عمل پوست بینی به نسبت غضروف و استخوان بینی زیادی است .به این اضافه بودن پوست بینی اصطلاحا ورم بینی گفته میشود. از آنجاییکه پوست بینی خاصیت ارتجاعی دارد به تدریج و با گذشت زمان این پوست اضافه جمع تر و جمعتر میشود تا کاملا بر روی اسکلت زیرینش که همان بافت غضروفی-استخوانی است بنشیند. بطور معمول این پروسه حدود یک سال تا یکسال و نیم زمان میبرد. هر چه پوست ضخیم تر باشد این زمان طولانی تر و هر چه پوست نازکتر باشد این زمان کوتاهتر خواهد بود. پس طبیعی است که ورم بینی های گوشتی دیرتر و ورم بینی های غضروفی استخوانی زودتر برطرف میشود.

باسلام اقای دکتر میخواستم بدونم آیا هزینه عمل را باید یک جا پرداخت کرد یا امکان پرداخت به صورت اقساط نیز وجود دارد؟ با تشکر

قسمتی ازهزینه عمل بینی را میتوانید با چک پرداخت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه میکنم با شماره تلفن مطب تماس بگیرید

ايا عمل بيني محدوديت سني دارد؟ من ١٠ سال پيش مي خواستم عمل كنم ولي به خاطر ترس از فيتيله (تامپون ) عمل نكردم .تا چه سني ميشه عمل انجام داد؟

عمل بینی محدودیت سنی ندارد به شرط اينكه از نظر طبی مشکلی نداشته باشيد. براي اطمينان پيدا كردن از اينكه مشكلي نداريد براي افراد بالاي ٤٠ سال علاوه بر آزمايشات كامل مشاوره قلب و عروق نيز درخواست خواهم كرد. شما به متخصص قلب مراجعه خواهيد كرد و ايشان پس از معاينه و بررسي نظرشان را بصورت كتبي براي من خواهند نوشت. اگر ايشان اعلام كنند كه عمل بينى براي شما بلامانع است در آنصورت شما هم میتوانید با خيال راحت تحت عمل جراحی بینی قرار گيريد.

سلام .آقای دکتر شما بینی گوشتی هم عمل میکنید؟

هنر جراح بینی این است که بتواند هر بینی را متناسب با شرایط آن بینی عمل کند و به میزانی که بینی قابلیت دارد آن را زیباتر کند. قابلیت بینی گوشتی کمتر از بینی نرمال و یا غضروفی استخوانی است اما این بدان معنا نیست که بینی گوشتی با عمل زیباتر نمییشود. بله من بینی گوشتی هم عمل میکنم اما حتما به هنگام مشاوره اولیه در مورد میزان تغییراتی که خواهید داشت با شما صبحت خواهم کرد

چه زمان بعد از عمل بینی می توان باردار شد؟

حداقل ۶ ماه بعد از عمل بینی می توان باردار شد.

بینی من به صورتم خیلی نزدیک است. می توانید آنرا درست کنید؟

جراحان هنگامی که با یک بینی بسیار نزدیک به صورت مواجه می شوند از اصطلاحی به نام saddle nose یا بینی زین اسبی استفاده می کنند. یک پل کوتاه می تواند ضربه پذیر باشد (در اثر تصادف) یا در اثر یک پروسه بیماری زا یا یک بیماری ارثی.
بهترین راه برای توضیح پروسه ترمیم یک پل کوتاه می تواند نگاه کردن به عکس های قبل و بعد از جراحی باشد. بلند کردن پشت بینی به طرق مختلف ممکن و شدنی است. هر روش معایب و مزایای خاص خود را دارد.
یک روش ترمیم قرض گرفتن غضروف از تیغه میانی بینی بیمار، گوش یا دنده بیمار است. یک مزیت آشکار این روش این است که هیچ جسم خارجی وارد بدن بیمار نمی شود. عیب این روش این است که اگر بخواهیم از غضروف گوش یا دنده استفاده کنیم، باید یک برش جدا بزنیم. بر اساس مقدار غضروف موردنیاز، ممکن است که بینی به اندازه کافی غضروف نداشته باشد.
وقتی که سعی می کنیم یک بینی خیلی نزدیک به صورت را بالاتر ببریم، به علت مصرف غضروف در جراحی قبلی، دیگر غضروف کافی برای انجام عمل دوم وجود نخواهد داشت. بریدن غضروف به اندازه کافی و شکل درست کار سختی است و می تواند لبه های زبری داشته باشد که نشان دهنده پوست بینی می باشند.
مواد زیادی وجود دارند که برای استفاده در بینی بی خطرند، Gortex ماده بی خطری است که سالهای زیادی در عمل جراحی قلب بکار می رود و به راحتی در زیر پوست بینی کار گذاشته می شود.

آیا من بعد از عمل شکل واقعی خود را حفظ خواهم کرد؟

اکثر بیماران می گویند که وقتی بعد انجام عمل به جمع اطرافیان خود باز می گردند با اظهارات زیر مواجه می شوند:
وای خدای من، توفوق العاده شدی! یا مدل موها تو عوض کردی! یا توی تعطیلات بودی و … حفظ حالت منحصر به فرد بودن شما نشان دهنده موفقیت آمیز بودن جراحی است. اگر چه تغییر ظاهر ممکن است برای شما مهم باشد و خیلی به چشمتتان بیاید و لی اگر این تغییرات توسط اطرافیان شما حس نشوند، نباید زیاد تعجب کنید.

در صورت نیاز به مشاوره، سئوالات خود را در بخش مربوطه وارد نمایید. تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

Unknown